top of page
Writer's pictureVlad Fisun

Книга тижня: "Історія українського рейва"

Пошук в стогах сіна голок, прокладання в архівному хаосі та мінливостях спогадів драматичного сюжету та ідейної лінії, що врешті доводять шалений ентузіазм, відвагу першопроходців, та відчайдушну відданість на тлі примарних профітів та конкретики перепон.


Рейв в українському контексті – спаплюжене слово. Здається, затягали, користували, друкували, хайпували на ньому, будували навіть комерційні маркетингові кампанії, а врешті решт – просто намагалися заробляти.

Вживаючи слово "рейв" з придихом, вмикаючи його, як ліхтарик, провокуючи примарною демократією та вседозволеністю. Щоб довірливий неофіт чи досвідчений джанкі без вагань віддали трудову гривньочку, а на ранніх етапах і купу доларів, буквально, за дуже сумнівне для непосвячених задоволення.

Але погодьтеся, ну яка тут рація. Відправитися в пильну нічну невідомість, на гул саундсистеми, на черги та давкотню, на ризики з боку криміналів та правоохоронців, на хаотичні пересування, на вживання та відхідняки, а може й більш серйозні наслідки для фізичного та ментального стану. І всі ці сценарії та витрати – так, абсолютно ні заради чого. І тут, без бізнесів, в цьому сенсі український рейв абсолютно відповідає всім критеріям.

Треба визнати, що врешті в Ігоря Панасова та редакції 'Mixmag Україна' вийшло. Ігор, досвідчений музичний журналіст з вибудованою виробничою дисципліною, може і не був помічений в рейв-комʼюніті, але може саме це й зробило цю книгу можливою. "Історія українського рейва" – титанічна праця, пошук в стогах сіна голок, прокладання в тому хаосі та миттєвостях ідейної лінії, що врешті показує шалений ентузіазм, відданість на фоні примарних профітів.

"Історія українського рейву" – цікава книжка з картинками, майже лінійним сюжетом, купою компетентних фігурантів. І звісно, з помилками, не дуже суттєвими з висоти часів, та багатьма відсутніми діячами, які поки не на сторінках не є. Чи буде друге доповнене видання, покаже також увага суспільства до книги, яка може не на часі, а може – просто поза ним. Як саме та культура, до якої суспільству справи особливо не було.

На що ця книга здатна, залежить звісно від читацього досвіду. Може стати й підручником, хоча замість чітких методологій тут здебільшого відчайдушний ентузіазм, based on true stories. Від чого ця повна оповідей книга точно позбавить – від казковості, магії, бо танцювальна індустрія тут скоріше зі сторони, де до полатаної сцени йде прокурений коридор з втомленої гримерки з диваном в цятках, де від залитих коктейлями пультів прокладають проводи в натяг, а під вертушки підкладають серветки, щоб не заводилися. І попри все, всі щасливі й танцюють.

Для замовлення книги звертайтесь в редакцію "Mixmag Україна" https://www.instagram.com/mixmag_ukraine/ - direct

Comments


bottom of page