top of page

Музика на підтримку України. Частина 2.Ми продовжуємо збирати благодійні музичні релізи з усього світу, які видані з метою допомоги Україні – ЗСУ, медичним департаментам, організаціям, що опікуються біженцями, просто постраждалим від війни українцям.
«#StandWithUkraine» – загальний сьогоднішній тег і назва fundraiser-компіляції від двох важливих у сучасній танцювальній музиці лейблів Correspondant та Dischi Autunno (обома керує ветеран денс-цеху Дженніфер Кардіні), чиї релізи та артисти багато разів потрапляли в наші довоєнні сети та мікси. Свої треки для збірки на підтримку України надали Curses, Cornelius Doctor, Нів Аст, Chinaski, Damon Jee & Darlyn Vlys, Пабло Боцці, Роман Флюгель, Hammer, Хаві Редондо, Zombies In Miami, TERR та інші.Світове музичне ком'юніті висловлює солідарність з Україною з відстані тисяч та тисяч кілометрів, з інших континентів. Наприклад, компанія NO PROBLEMA TAPES з південноамериканського Сантьяго, столиці Чилі, організувала масивну збірку на 75 (!) композицій – з антивоєнною, проукраїнською позицією та благодійними цілями. Компіляція не має вербальної назви, а позначається картинкою голуба. Декілька годин ембіента і так званого слашвейву – тягучої дрімотної музики, де дуже багато реверберації, саб-жанру вейпорвейву (тому в назві, за звичаями стилю, картинка, а не слова). Назви треків: «A Night In Kyiv», «Cossack's Ride», «Kharkiv», «ніколи не здавайся» і так далі.


Весь прибуток від проекту йде фонду globalgiving.org/projects/ukraine-crisis-relief-fund, який підтримує народ України.Німецький продюсер та ді-джей Саша Функе – багаторічна зірка лейблів BPitch Control та Kompakt, а також контріб'ютор імпринтів Running Back, Permanent Vacation, Multi Culti etc. – записав тривалий 4-годинний мікс для порталу Stamp The Wax. Ця еклектична доріжка (від брейк-біту та ембіенту до різноманітних модифікацій хауса і техно) покликана привернути увагу до діяльності компанії Ukraine-Hilfe Berlin e.V., яка надає підтримку українським лікарням, реабілітаційним клінікам, будинкам для людей похилого віку та дитячим будинкам.


Сам Саша Функе (він, до речі, вперше був у Києві з виступом 16-17 років тому – тоді ми й познайомилися особисто) каже наступне: «Після місяців війни увага та допомога трохи зменшилися. Нам, як і раніше, потрібно підтримувати людей в Україні».Український волонтерський ресурс artdopomoga.com опублікував збірку «rusishe krigshif, shif zikh in dr'erd - Jewish Voices Condemn russy's War Against Ukraine, Vol 1.». Тобто «Голоси євреїв засуджують війну росії проти України». 29 композицій артистів єврейського походження з усього світу, вражених нинішньою агресією. Серед них Amsterdam Klezmer Band, Gogol Bordello, Evgen Hodosh & His ‘KAZMA’ Orchestra, Boogie Balagan, Френк Лондон, Jewish Monkeys та багато інших. Від традиційного клезмера (звісно, найбільше) до даба та іудейського молитовного псалома.


Свої Голоси виконавці цього разу використовують для збирання коштів на потреби медичного підрозділу, санітарної організації «Госпітальєри». Складали добірку берлінський музикант, засновник гурту Rotfront, колишній харків'янин Юрій Гуржи, відомий київський ді-джей/продюсер Іван Москаленко (DJ Derbastler) та Дмитро Коровін (Kadimamusic).За минулі майже п'ять місяців з початку вторгнення у світі було багато благодійних музичних релізів солідарності з Україною (фінансової, насамперед). Найрізноманітніших жанрів – від техно до ембіента, від дарк-диско до даба, від фолку до індітроніки. Є у цьому ряду і джаз. Звісно. Наприклад, міцний фінський лейбл We Jazz Records презентував компіляцію «Music for Ukraine». Весь прибуток від реалізації якої піде організаціям, які надають гуманітарну допомогу Україні.


Компанія з Гельсінкі We Jazz Records тісно пов'язана з профільним багатоденним заходом We Jazz Festival, що зазвичай відбувається у листопаді-грудні. Загалом, історично у Фінляндії дуже потужна джазова сцена. Але We Jazz Records не про історію – напрямком лейблу вказано «cutting edge jazz» (cutting edge – передовий).


Усі композиції збірки «Music for Ukraine», а їх 26, раніше не видавалися у цифровому вигляді, багато з них – в принципі опубліковані вперше.Бельгійський імпринт Exhale Records, яким заправляє відома техно-леді Амелі Ленс, поділився компіляцією «Together for Ukraine!», де репрезентовані підписанти та друзі лейбла. З найпомітніших: Lokier, Пола Темпл, SHDW & Obscure Shape etc. Подібного роду техно з досить високим показником BPM, чесно кажучи, не наша чашка чаю (хоча ми зовсім не проти техно, звісно ж), проте блага мета нівелює смакові розбіжності. Усі доходи від збірки надсилаються безпосередньо Міністерству соціальної політики України на підтримку громадян, які серйозно постраждали від війни.Цікава історія. Рекордінг із Бейруту (столиці близькосхідного Лівану) System Revival публікує благодійну компіляцію «Rust» для надання фінансової допомоги українським біженцям. Цікава, бо у самому Бейруті все далеко не добре з гуманітарною ситуацією – там знають, що таке вибухи та горе. Два роки тому рекорд-компанії з усього світу збирали кошти для Лівану після катастрофи в порту Бейрута, коли без житла залишилося 300 тисяч мешканців. Наразі тамтешні муз-діячи допомагають Україні.


Всі доходи від збірки «Rust», де переважають IDM (Intelligent Dance Music) і техно, а загальний настрій тривожний та похмурий, спрямовуються інституції savethechildren.org (український підрозділ).Українська Матінка Сира-Земля із давнини та шумові експерименти. Заговорна традиція зі східнослов'янської міфологи (форма вербальної народної магії), препаровані фолкові інструменти та потойбічна електроніка. Стародавні хтонічні божества та крихкий ембіент. Обрядові стогнання та спресований індустріальний нойз. Або делікатна синтезаторна меланхолія.


Артисти (певніше артистки) з України, Болгарії, Польщі, Грузії та ін.


Все – на благодійній компіляції «For Ocalenie» польського блогу/лейбла Women of Noise. Що є реакцією цієї компанії на трагічні події 2022-го, тобто повномасштабне вторгнення в Україну. Виручені кошти прямують Fundacja Ocalenie, польській організації, що займається підтримкою біженців, які перетинають польський кордон. В даному випадку українських біженців. Їх там, як ми знаємо, найбільше у світі.


Можливо, політичні відносини між Україною та Угорщиною не найгладші (хоча нещодавно вони таки підтримали надання Україні статусу кандидата до Європейського Союзу), але на арт-рівні інша більш дружня ситуація. Відомий електронний хаб із Будапешта Dalmata Daniel презентував благодійну «Compilation for Ukraine». 33 треки про-індустріального техно, колд-вейву, minimal-synth, електро, EBM (Electronic Body Music). У більшості угорські продюсери, але є й зіркові гості – наприклад, The Hacker із Франції, Anatolian Weapons із Греції, Тімоті Джей Фейрплей із Англії.


Мета – збір коштів для організації United Help Ukraine, яка надає медичну та гуманітарну допомогу на передовій (unitedhelpukraine.org).Один із найбільш відомих лейблів в області nu-disco/deep-disco Permanent Vacation із Мюнхена також долучився до кампанії допомоги Україні. Їхня благодійна збірка «A Permanent Vacation Dance Therapy – Fundraiser For Ukraine» містить 20 композицій із каталогу рекордингу. У тому числі номери від добре відомих шанувальникам згаданого напрямку (а також хауса, балеарики) Bostro Pesopeo, Lauer, Fort Romeau, Сема Гоку, Алана Діксона, Rhode & Brown, Mano Le Tough, Бенджаміна Фреліха (керівник Permanent Vacation), Массіміліано Пальяра та інших.


Кошти від продажу збірки надсилаються організації United Help Ukraine (unitedhelpukraine.org). Яка закуповує предмети медичного призначення, лікарняне обладнання для військовослужбовців Збройних Сил України та Територіальної Оборони; займається збиранням коштів для українських поранених; сприяє отриманню фінансової допомоги біженцям; організовує культурні заходи для привернення уваги до боротьби України.Зрозуміло, чому чимало музичних релізів, виданих за останні місяці на підтримку України, стилістично схиляються до ембіента чи близьких жанрів. Ця музика заспокоює у важкі дні, надає хоч якоїсь рівноваги. Чергова компіляція в такому дусі прийшла з Грузії, від тбіліського лейблу Giraffe tapes. Ним, щоправда, керує наш співвітчизник Олександр Дем'яненко, який народився у Миргороді (Полтавська область). Звичайно, він не міг залишитись осторонь: Олександр написав резидентам лейбла, деяким грузинським колегам (з інших рекордингів) і просто артистам, чиї платівки у нього давно стоять на полиці. Дуже швидко у відповідь він одержав треки від 27 виконавців. Таким чином збірка «...for my Ukraine» була сформована за кілька днів.


Частина прибутків від реалізації спрямовується установам Nova Ukraine Humanitarian Aid, Razom Organization, Unicef: Assistance For Children. Інша частина – безпосередньо Територіальній Обороні Миргорода.
Ця та інша музика також в нашому Telegram-каналі: https://t.me/djburoagency

Comentários


bottom of page